ह्याप्पी फागु !!!

हामी साना छँदा फागु खुब धुमधामसँग मनाइन्थ्यो । गोजीभरी अबिर बोकिन्थ्यो । अनि पत्ति रंग पानीमा घोलेर बोतलका बोतल बोकिन्थ्यो । इनामेलको चलन थिएन । मुखमा जति पोतिन्थ्यो भोलीपल्ट साबुनले एक पटक धुने बित्तिकै जान्थ्यो । काठमाण्डौ आए पछि चाल पाइयो । हाम्रो फागु यहाँ त होली भनेर मनाइदो रहेछ । काठमाण्डौमा कसैले फागु खेल्ने भनेको त सुनेको नै छैन । रंगका नाममा मुख भरी इनामेल पोतिदो रहेछ । तर जे भने पनि र अरुलाई दुख नहुने गरी रंगहरुको यो पर्व खुसीयालीले मनाऔं । मिलेर मनाऔं । यसबर्षको फागु/होलीको धेरै धेरै शुभकामना । ह्याप्पी होली ।

3 comments to ह्याप्पी फागु !!!

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Enable Google Transliteration.(To type in English, press Ctrl+g)

Twitter मा म

Follow @paniphoto on twitter.

Online Users

10 Users Online