पक्राउ पर्‍यो बबरमहलमा बम पड्काउँने पापी

याद गर्नुस् त, बबरमहलको आयल निगमको कार्यालय अगाडी बम पड्केको घटना । २०६८ साल फाल्गुन १५ गते अर्थात २०१२ फेब्रुअरी २७ का दिन सिंहदरबार छेउको बबरमहलमा बम पड्किएको थियो । तिनजनाको मृत्यु हुने गरि गराइएको सो विष्फोटनमा सम्लग्न अन्य ६ जनालाई भने घटनाको केही दिनमै प्रहरीले पक्राउ गरिसकेको थियो । तर घटनाको मुख्य योजनाकार मानिएको राजकुमार तामाङ उर्फ देवराज लामा उर्फ विश्वक्रान्ति भने फरार थियो । प्रहरीले घटनाको करिब ४ महिनापछि गएराती उसलाई पनि पक्राउ गरेको छ ।

बबरमहलमा बम पड्काएपछि भारतको सिक्किममा लुकेर बसेको र केही समय पछि नेपालको पुर्वी पहाडमा उसको पार्टीको संगठन विस्तार गर्दै गर्दा पक्राउ परेको प्रहरीले बताएको छ । पक्राउ परेको तामाङ संयुक्त जातिय मोर्चाका प्रवक्ता तथा विदेश बिभाग प्रमुख रहेको छ । उसलाई पाँचथरको लुमु्रपा-२ स्थित भुसपाते लेकबाट पक्राउ गरेर बिराटनगरमा सार्वजनिक गरिएको हो । पक्राउ पछि उसले बबरमहल घटना आफुले गराएको स्विकार गरिसकेको छ ।

पक्राउ परेपछि उसको बयान सुन्नुस् न । घटना चै उसैले गराएको हो रे । तर मान्छे मार्ने गरि चै हैन, आयल निगमले भाउ बढायो भनेर घटाउँन पो रे । त्यत्रो मान्छे हुलका हुल हिड्ने बाटोमा शक्तिशाली बम राखेर मान्छे मार्न होइन भन्दा कसैले पत्याउला ? दुईचार जना मारेर अपहरण र अरु गुण्डागर्दीमा आफ्नो बार्गेनिङ बढाउँन पावर देखाएको हो भन्ने कसलाई थाहा नहोला र ! तर नेपाल हो, विगतमा संलग्न नभएको कुनै पार्टी छ जस्तो छैन । संविधान सभाको निर्वाचनमा काठमाण्डौंबाट चुनाव लडेको मान्छे पनि हो । के थाहा झुक्किएर पो रै छ भनेर भोली छुट्न बेर छैन, हैन त ?

5 comments to पक्राउ पर्‍यो बबरमहलमा बम पड्काउँने पापी

 • naya nepal

  अब गृहमन्त्रि नै डाका छ ..डोन डोन त साथी हुन्छ क्यारे ..अब गणेश लामा को POWER बाट छुट्छ होला नि …तर नेपाल POLICE लै मुरी मुरी धन्यवाद छ ..मलाई त पुरा मुख छाडेर एस्लाई गाली गर्न मन थो नि क गर्नु कमेन्ट नै छापिदैना फेरी ..

  कमेन्ट कस्तो लाग्यो ?: Thumb up 0 Thumb down 0

 • ram karki

  एस्ता मान्छे धेरैले मारेका छन
  सबै उस्तै हुन् ताक परे तिवारी नत्र गोतामे/
  .प्रहरीले सबै ज्यानमारा सामाको भा गरेछा भन्न हुन्थ्यो.धेरै ज्यानमारा सभासद भएर
  खाका छन्. बिचरो भोटेको कोहि रहेनछ
  माथि/

  कमेन्ट कस्तो लाग्यो ?: Thumb up 0 Thumb down 0

 • केशब रिमाल

  साला गधालाई । बम हानेर पनि भाउ घट्छ । कस्तो वाइयात कुरा गरेको । जिवनभर जेलमा कोच्नु पर्ने ।

  कमेन्ट कस्तो लाग्यो ?: Thumb up 0 Thumb down 0

 • रमा

  धन्न पक्राउ पर्यो

  कमेन्ट कस्तो लाग्यो ?: Thumb up 0 Thumb down 0

 • Sheela Bista

  अब यसले आफ्नो गल्ति हो भनि सके पछी पनि अदालतमा मुद्दा चलाउनु पर्छ कि पर्दैन ?

  कमेन्ट कस्तो लाग्यो ?: Thumb up 0 Thumb down 0

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Enable Google Transliteration.(To type in English, press Ctrl+g)

Twitter मा म

Follow @paniphoto on twitter.

Online Users

6 Users Online